Drobečková navigace » Hlavní stránka » Produkty » CNC Soustruhy GURUTZPE

CNC Soustruhy GURUTZPE

Firma GURUTZPE je lídrem mezi výrobci horizontálních CNC řízených soustruhů. Ve výrobním probramu má CNC soustruhy s velkou kapacitou obrábění, koncipované s podélným ložem se dvěmi nebo čtyřmi vodícími plochami. Provedení 4G – čtyži vodící plochy umožňují „křížení“ příčného suporu s lunetami nebo opěrným koníkem. Historie výroby soustruhů pod značkou GURUTZPE se začíná psát více než před 50-ti lety, tedy od roku 1961, kdy byly vyrobeny první horizontální, hrotové soustruhy modelové řady M, A a B. První model M1, točné délky 1500 mm a příčného pojezdu 390 mm, byl prodán zákazníkovi v Barceloně. O dva roky později byl do výroby zařazen model A s příčným pojezdem 540 mm, v roce 1968 následoval model Super A a v roce 1975 Super AT. Mezi lety 1962 až 1975 bylo vyrobeno 2400 soustruhů řady A a M. V roce 1968 začala výroba modelu Super B, s otočným průměrem 800 mm. Na těchto modelech byla uplatněna nová technologie závitování a kopírování pomocí elektricky řízeného kopírovacího zařízení. Kopírovací technologie se úspěšně uplatnila při opracování laminovacích válců a při opracování vagonového soukolí. Nová etapa výroby horizontálních soustruhů GURUTZPE začala v roce 1972, kdy byl vyroben a uveden na trh, při strojírenském veletrhu v Bilbau, první CNC řízený soustruh ve Španělsku. V současné době horizontální soustruhy modely A a B pokrývají celý sortiment firmy GURUTZPE s kapacitou obrábění do průměru 2400 mm nad příčným suportem, a točnou délkou podle požadavku zákazníka až do délky mezi hroty 25 m. Naše zkušenosti, prestiž a důvěra našich zákazníků v uplynulých 50-ti letech nás řadí mezi přední výrobce horizontálních CNC soustruhů.

Vzhledem k tuhosti a přesnosti vyráběných strojů je lze použít jak pro hrubovací, tak i dokončovací operace. Při využití zvláštního příslušenství je možno rozšířit technologické možnosti strojů o frézováni nebo broušení tvarových ploch na hřídelových obrobcích.

Do výrobního programu jsou zařazena i speciální technologická pracoviště. Podrobnější informace o produktech lze vyhledat v následujících popisech jednotloivých strojů prostřednictvím MAPY PRODUKTŮ.

GORATU

Mapa produktů

 

 

 
Kontextová nabídka

Produkty

Nahoru